demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 71245

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
26.09.2005 International Day of Older Persons

Na 1. října byl Organizací spojených národů vyhlášen Mezinárodní den starších osob (International Day of Older Persons). Tento den byl poprvé vyhlášen v roce 1991. Tématem 15. výročí tohoto dne je: "Ageing in the new millennium: Focus on poverty, older women and development."

 

Ve všech zemích světa dochází ke stárnutí populace. V roce 2025 se předpokládá, že podíl osob starších 60 let bude dosahovat 1,2 miliardy, v roce 2050 to budou 2 miliardy.

Dnes žijí přibližně 2/3 starých osob v rozvojových zemích, do roku 2025 tento podíl vzroste na 75 %. Ve vyspělých zemích se zvyšuje především zastoupení osob starších 80 let.

Mezinárodní den má upozornit na důležitou roli starých osob v populaci a zajištění jejich uspokojivého zdravotního stavu.


Šárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum