demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 79656

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
25.11.2005 Výroční zpráva za rok 2005: stav drogové problematiky v Evropě

Zpráva, kterou včera uveřejnilo Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA) za rok 2005 přináší přehled evropského drogového fenoménu ve 29 zemích, informace o užívání drog v Evropě a nejnovějších trendech a sociální, právní a politická řešení. Podrobné informace o zprávě naleznete zde.


Hlavní body zprávy jsou shrnuje prezentace.

Nejčastěji užívanou drogou je i nadále marihuana, vzrůstá užívání amfetaminu a extáze. Hlavním prvkem na evropské drogové scéně se stává kokain, v letech 2002-2003 se objem zabaveného kokainu v EU téměř zdvojnásobil.

Během svého života jej zkusila zhruba 3 % dospělých občanů EU.Ve věkové skupině tzv. mladých dospělých (tj. věk 15-34 let) se celoživotní zkušenost s užíváním kokainu pohybuje od 1 do 11,6 % osob. S kokainem je spojeno zhruba 10% žádostí o léčbu drogové závislosti. Naopak počty uživatelů heroinu se snižují.

Zprávu doplňují zpracování za tři vybraná témata, která pojednávají o: rušení veřejného pořádku souvisejícím s drogami; alternativních trestech pro drogově závislé pachatele; a používání buprenorfinu při substituční léčbě.Šárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum