demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 79656

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
14.12.2005 Mezinárodní den migrantů

Mezinárodní den migrantů, který je vyhlášen na 18. prosince, byl poprvé oslaven v roce 2000. Tato iniciativa je podporována řadou organizací prosazujících práva migrantů. V rámci  dne mají být pod záštitou OSN  propagovány a šířeny informace  týkající se lidských práv a práv migrantů, dále budou probíhat aktivity zaměřené na sdílení zkušeností a směřující k ochraně migrantů.
 
Podle vyjádření OSN přibližně 2 % celosvětové populace, tj. více než 150 milionů obyvatel, žije mimo svou zemi. Především pracující migranti přispívají jak ke kulturní diversitě moderních společností, tak k jejich ekonomickému a sociálnímu rozvoji.

Řada migrantů se však ocitá v situacích, které jsou v kontrastu s deklarací lidských práv a pracovních norem a úmluv. Mají nižší plat, nemají zajištěno minimální zdravotní a sociální zabezbečení, jsou často diskriminováni a marginalizováni. Právě na tyto skutečnosti se snaží aktivity v rámci Mezinárodního dne migrantů upozornit.

Šárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum