demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 84721

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
9.01.2006 Šetření výdělkové nerovnosti žen a mužů v managementu

Výzkumný ústav práce a sociálních věcí vydal novou výzkumnou zprávu Šetření výdělkové nerovnosti žen a mužů v managementu (Jan Vlach). Studie se snaží odpovědět na otázku, zda jsou manažerky diskriminované a jestliže ano, jaké jsou ekonomické příčiny a projevy.

Cílem šetření bylo na základě "tvrdých" statistických dat Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva financí a Českého statistického úřadu analyzovat v podnikatelské a nepodnikatelské sféře:

- přístup žen k řídícím pozicím

- mzdové a platové ocenění práce žen v managamentu

- postavení žen na trhu práce v segmentu management 

Výběrový soubor zahrnoval 1/3 zaměstnanců v české ekonomice. Rozbor, který přihlížel k osobnostním faktorům zaměstnanců a charakteristikám zaměstnavatelů, potvrdil signály sociologických studií o výdělkové diskriminaci žen v manažerských funkcích. Zaměstnavatelé na trhu práce získávají stále více žen do managementu za relativně nižší cenu ve srovnání s muži.

Analýza byla vypracována v rámci projektu MPSV "Moderní společnost a její proměny: Gender v managementu" (č. 1J046/05-DP 1) a je jedním z jeho dílčích výstupů.


Kamila Svobodová
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum