demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 84687

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
3.08.2006 Obchod s lidmi a nucená či vykořisťující práce v České republice

La Strada ČR, o.p.s. vydala zprávu Obchod s lidmi a nucená či vykořisťující práce v České republice (Petra Burčíková) shrnující výsledky výzkumu, který proběhl v roce 2005 a jehož cílem bylo identifikovat a vyhodnotit situaci v oblasti obchodu s lidmi za účelem nucené práce v ČR, a to především za účelem jiným, než je sexuální vykořisťování.

Výsledky výzkumu přinášejí mezi jinými i první informace o státní příslušnosti osob nacházejících se v ČR v podmínkách nucené a vykořisťující práce, o formách nátlaku využívaných k udržení osob v těchto podmínkách, či o sektorech, v nichž se nucená či vykořisťující práce objevuje nejčastěji.

Výzkum se uskutečnil v rámci mezinárodního projektu „Trafficking for forced labor“ (JAI/AGIS/2003/073) sponzorovaného Programem AGIS Evropské komise v partnerství 4 evropských neziskových organizací - La Strada ČR, Anti-Slavery International Velká Británie, Migrant Rights Centre Irsko a Association for Victim Support (APAV) Portugalsko.


Kamila Svobodová
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum