demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 79656

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
10.08.2006 Úrazy a násilí v Evropě

WHO uveřejnilo publikaci zaměřenou na rozšíření úrazů a násilí v Evropě a jejich prevenci. Publikace s názvem Injuries and violence in Europe. Why they matter and what can be done upozorňuje na skutečnost, že v evropském WHO regionu umírají denně na úrazy spojené s dopravními nehodami, utopením, otravou, pádem, požárem či sebevraždou a mezilidským násilím zhruba 2000 lidí.

Publikace která byla představena na 1. Evropské konferenci pro prevenci úrazů a zajištění bezpečnosti , poskytuje podrobná data o důsledcích neúmyslných poranění a násilí pro jednotlivce a společnost, popisuje úrazy podle příčin, pohlaví a věku či ekonomických aspektů země. V reakci na indikovaný problém kniha navrhuje řešení na příkladech programů, politických kroků a řady opatření v mnoha oblastech, především ve zdravotnictví, která mohou být aplikována. Zahrnuto je také shrnutí určené pro aktéry v politické sféře. 
 

Šárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum