demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 79656

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
5.09.2006 Vědci přišli s novou metodou postupného odvykání kouření

Nová metoda léčby závislosti na tabáku dává podle odborníků naději i těm, kteří nejsou schopni se svého zlozvyku zbavit ze dne na den. Spočívá v tom, že vykouřené cigarety lidé postupně nahrazují nikotinovými náhradami. Podle odbornice na léčbu závislosti na tabáku, MUDr. Evy Králíkové, tento způsob léčby zvyšuje pravděpodobnost úspěšného odvyknutí přibližně o polovinu. Informaci o nové metodě přinesla agentura ČTK.

 

V České republice žije podle Králíkové asi 2,2 milionu kuřáků, 70 až 80 procent z nich by se raději kouření vzdalo. Přestože se o to pokouší údajně 40 procent z těch, kteří této droze propadli, podaří se to asi jen dvěma procentům z nich. Téměř dvě třetiny kuřáků nejsou totiž připraveny skončit se svou drogou ze dne na den.


Vědci proto přišli s novou možností odvykání, kterou nazvali Reduction To Stop (Omezením k nekouření). Tu  mohou využít zájemci o léčbu, kteří nejsou schopni přestat naráz. V první fázi sníží kuřáci objem vykouřených cigaret na polovinu. Po šesti týdnech pak toto množství dále snižují a doplňují chybějící drogu náhradní nikotinovou léčbou. Do jednoho roku od zahájení by pak měli přestat užívat i prostředky náhradní nikotinové terapie.


Karel Vrána
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum