demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 79656

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
19.06.2007 Demografický vývoj v Evropě v roce 2006

V publikaci s názvem "First demographic estimates for 2006" zveřejnil Eurostat výsledky odhadu populačního vývoje v roce 2006 ve 34 evropských zemích.

Podle publikace populace 27 členských států EU vzrostla na 494,7 milionů obyvatel (k 1.1.2007). Populační přírůstek v roce 2006 byl nižší než v minulých letech a činil 0,37 %. I nadále tedy dochází ke zpomalování růstu evropské populace.

Populační vývoj v jednotlivých zemích EU může být velmi rozdílný. V řadě zemí došlo v roce 2006 ke snížení počtu obyvatel, většinou vlivem nízkého přirozeného přírůstku (BG, DE, EE, HU, LV, LT, RO), pouze v Polsku vlivem záporného migračního salda. Populace ostatních členských zemí roste zejména díky přílivu migrantů z jiných zemí. Naopak v Nizozemí, Francii, Finsku a na Islandě byl populační růst spíše výsledkem přirozené měny.

Více informací nalézt v publikaci, která je dostupná v anglickém, německém a francouzském jazyce.Lenka Juříčková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum