demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 79518

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
19.01.2009 Problematika asistenčních psů v ČR

Vyšla výzkumná studie zabývající se problematikou asistenčních psů, což je v české legislativě doposud opomíjené téma. Předkládaný výzkum se tedy zaměřil na vytvoření podkladů pro plánované právní úpravy v oblasti speciálně vycvičených psů, kteří pomáhají osobám s různým zdravotním handicapem.

Cílem výzkumu je vytvoření uchopitelné definice pojmu „asistenční pes“ a okruhu oprávněných osob pro pořízení asistenčního psa. Dále je pozornost zaměřena například na financování výcviku a výživy psů, stanovení kritérií pro posouzení zdravotního stavu psa a testování před předáním asistenčního psa do užívání klientovi. Neméně podstatné jsou otázky poskytování služeb výcvikovými subjekty a přístupová práva držitelů asistenčních psů do veřejných budov a dopravy.
Návrhy mají pomoci upravit právní rámec kontaktů mezi veřejností, institucemi a držiteli vodicích a asistenčních psů.

Studii autorky Zdeňky Galetové vydal Výzkumný ústav práce a sociálních věcí, v.v.i. a je dostupná na stránkách této instituce. Studie je také ke stažení zde


Anna Šťastná
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum