demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 71384

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
2.05.2005 Debata na téma stárnoucí Evropa a imigrace

Ve čtvrtek 5. května se bude konat veřejné diskusní setkání v rámci projektu Evropský klub na téma stárnoucí Evropa a imigrace. Debata za účasti místopředsedy ODS Petra Nečase, analytika PPF Pavla Kohouta a analytika Ústavu mezinárodních vztahů a docenta při Ústavu politologie UK Pavla Barši se uskuteční od 18:00 v sále Martinů Lichtenštejnského paláce.

Pozvaní účastníci se zaměří především na otázky: Co dělat se stárnutím evropské populace? Máme vnímat imigraci jako řesení slábnoucí evropské porodnosti? Je dnes imigrace spíše přínosem pro další fungování důchodového a sociálního systému nebo kulturní hrozbou západnímu vnímání hodnot, svobody a demokracie? Je imigrace pro Evropu jen uměle vytvářený problém nebo téma k hlubšímu zamyšlení?

Anna Šťastná
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum