demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 71245

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
13.03.2009 Počet obyvatel ČR v roce 2008 vzrostl

Počet obyvatel ČR se v roce 2008 zvýšil o více než 86 tisíc osob, přitom převážnou část tohoto přírustku tvořila migrace. Vlivem přirozeného přírustku se poulace Česka zvýšila o 14,6 tisíce osob, živě se narodilo téměř 120 tis. dětí, tj. o 4,9 tisíce více, než v roce předchozím. Tyto a další informace o pohybu obyvatelstva v ČR v roce 2008 dnes ve své rychlé informaci uveřejnil Český statistický úřad.

Počet obyvatel Česka ke konci roku 2008 dosahoval 10 467 542 obyvatel. Údaj o počtu živě narozených dětí dále vzrostl, vzrostl také ukazatel úhrnné plodnosti, podle kterého v roce 2008 připadalo na 1 ženu 1,5 dítěte. Mimo manželství se narodilo 36,3 % dětí.

Dále se prodloužila hodnota naděje dožití na současných 74,0 pro muže a 80,1 pro ženy, k dalšímu poklesu došlo u hodnoty kojenecké úmrtnosti, a to na 2,8 promile.

Počet uzavřených sňatků se ve srovnání s rokem předchozím mírně snížil, nepatrně vzrostl počet rozvodů. Hodnota úhrnné rozvodovosti však v roce 2008 dosáhla 49,6 %, což je nejvyšší hodnota v ČR zaznamenaná.
Šárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum