demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 79656

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
24.06.2009 IV. ročník konference SENIOR LIVING

Ve dnech 10. a 11. listopadu 2009 se bude v Českých Budějovicích konat již IV. ročník konference SENIOR LIVING. Hlavními tématy letošního ročníku budou bydlení seniorů a kvalita života ve stáří.  

Konference, která se jako jediná v ČR věnuje problematice seniorského bydlení, proběhne v Domě kultury Metropol v Českých Budějovicích (hostiteli minulých ročníků byla města Luhačovice, Zlín a Hradec Králové). Záštitu nad ní převzali jihočeský hejtman Jiří Zimola, primátor města Českých Budějovic Juraj Thoma, děkan Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Miloš Velemínský a děkan Fakulty stavební ČVUT v Praze Zdeněk Bittnar.


Společnost Ledax o.p.s., která konferenci ve spolupráci se Zdravotně sociální fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Fakultou stavební ČVUT v Praze pořádá, letos zaměřila program konference na dva tematické okruhy – bydlení seniorů a kvalitu života ve stáří.


Tematický blok, jehož obsahem je problematika seniorského bydlení, se bude věnovat zejména úpravám a rekonstrukcím bytů a pobytových zařízení pro seniory. Zaznějí v něm také příspěvky o aktuálních trendech ve výstavbě  pobytových zařízení pro seniory.
Obsahem druhého tematického bloku pak bude především problematika terénních služeb, důstojného života seniorů v pobytových zařízeních a aktivního stárnutí.
Již tradiční součástí konference budou dvě panelové diskuze, účastníkům bude také nabídnuta prohlídka architektonicky zajímavých domovů pro seniory a domů s pečovatelskou službou v Jihočeském kraji.


Pořadatelé doufají, že i letošní ročník bude místem zajímavé a velmi potřebné výměny názorů a zkušeností mezi představiteli odborné veřejnosti, veřejné správy a lidmi z praxe.

Informace o IV. ročníku konference SENIOR LIVING jsou k dispozici na webových stránkách společnosti Ledax o.p.s. www.ledax.cz .


Kamila Svobodová
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum