demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 79656

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
2.12.2011 Seminář: Ve službách ... koho vlastně?

Dne 8. prosince od 14 hodin pořádá Sociologický ústav AV ČR seminář "Ve službách ... koho vlastně? Etika, reciprocita a dopady v aplikovaném socialním výzkumu". Na semináři vystoupí Karel Čada (FSV UK, GAC spol s r.o.) a Štěpán Ripka (FHS UK), kteří představí své zkušenosti se socialním výzkumem zameřeným na otázky socialního vyloučení.

Oba přednášející se v posledních letech účastnili několika výzkumných projektů týkajících se situace Romů a Romek v ČR, zejména v souvislosti s lokální integrační politikou, vzděláváním či ústavní výchovou.
Diskuse na semináři se zaměří především na otázky vyjednávání a vztahu k zadavatelům výzkumů i zkoumaným akterům. Pozornost bude věnována také právu výzkumníka disponovat s daty a výsledky výzkumu, vztahu ke zkoumaným lidem a prosazování specifických politik nad rámec požadované výzkumné zakázky.

Seminář se koná v Akademickém konferenčním centru, Husova 4, Praha 1.

Anna Šťastná
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum