demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 186862

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
9.03.2012 Začal filmový festival Jeden svět

V Praze 6. března začal Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jeden svět. Festival představí 106 dokumentů, které diváka přenesou do 72 různých zemí světa. Festival v hlavním městě potrvá deset dní, pak se přestěhuje do dalších českých, ale i zahraničních regionů.

Hlavním tématem letošního ročníku festivalu jsou Protesty, nepokoje, revolty organizované v současnosti mladými lidmi nejen v arabských, ale i v řadě demokratických zemí. Protipólem těchto politicky laděných filmů je kategorie Spolu navzdory tematizující mezilidské vztahy a rodinu.

Tradiční kategorii ekologických filmů, letos pod názvem Takzvaná civilizace, jsme rozšířili o aspekty životního stylu a širšího vztahu k prostředí, v němž se pohybujeme. Nebude chybět ani Panorama s nabídkou filmů již oceněných v zahraničí, nově natočené české dokumenty a krátké filmy. U příležitosti dvaceti let společnosti Člověk v tísni, organizátora festivalu, je na webu České televize připraven online speciál s filmy, fotografiemi a videi dokumentujícími práci organizace.

Více informací o filmovém programu a dalších doprovodných akcích naleznete na webu festivalu.


Karel Vrána
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum